Biežāk uzdotie jautājumi par “Mākslīgo akmeni”

  1. Sākumlapa
  2. Biežāk uzdotie jautājumi par “Mākslīgo akmeni”

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas tas ir – mākslīgais akmens?

Tautā saukts par “mākslīgo akmeni” – tas ir akrila bāzes kompozītmateriāls, kas ir lieliski piemērots virtuves, vannas istabas un citām virsmām, kur nepieciešama augsta fiziskā un ķīmiskā noturība un stingras higiēnas prasības. Materiāls tiek veiksmīgi pielietots visdažādākajām interjera un eksterjera vajadzībām, pateicoties gandrīz neierobežotajām dizaina iespējām un plašajam krāsu klāstam.

Kāpēc izvēlēties mākslīgā akmens virsmu?

Galvenās mākslīgā akmens priekšrocības ir: izstrādājuma monolītums, praktiski neredzamās, nesataustāmās šuvju savienojuma vietas, vieglā uzkopšana pateicoties tam, ka materiāls ir bezporains, plašais krāsu klāsts, mākslīgā akmens spēja saglabāt lielisku izskatu ļoti ilgā intensīvas lietošanas periodā un praktiski neierobežotās dizaina iespējas.

Kas ir labāks – dabīgais vai mākslīgais akmens? Kuru izvēlēties?

Katram materiālam ir savas priekšrocības un trūkumi. Mērķis ir izvēlēties materiālu, kura priekšrocības ir būtiskas un kura trūkumi – mazsvarīgāki. Gan dabīgajam, gan mākslīgajam akmenim ir kā kopīgas, tā atšķirīgas īpašības. Kā mākslīgā akmens plusus var minēt – izstrādājumu monolītumu jebkādā konfigurācijā, absolūtu bezporainību, kas nodrošina nepārspējamu tīrību, samērā vienkāršas virsmas atjaunošanas iespējas un praktiski neierobežotas dizaina variācijas.

Vai mākslīgā akmens virsmas ir īpaši jākopj?

DuPont™ Corian®, Staron, Meganite virsmas ir ļoti funkcionālas – nekādas priekšzināšanas apkopšanā nav vajadzīgas. Tīrīšanai var izmantot praktiski jebkuru sadzīves veikalā nopērkamu tīrīšanas līdzekli, kas paredzēts virsmu kopšanai. Mākslīgā akmens kopšanai ir labas un ļoti labas metodes – ar visefektīvākajām metodēm var iepazīties “Mākslīgā akmens kopšanas aprakstā” (arī krievu valodā)

Kā labāk lietot un kopt mākslīgā akmens izlietni?

Lietojot mākslīgā akmens izlietni, iesakām izvairīties no auksta ūdens lietošanas uzreiz pēc verdoša ūdens (piemēram, nokāšot makaronus, kartupeļus u. tml.). Labāk otrādi – vispirms attaisīt aukstā ūdens krānu, un tad liet verdošo ūdeni. Ja izlietne ir apklājusies ar kaļķa nogulsnēm vai rūsu, iesakām notīrīt visas tauku un eļļas paliekas, izmantojot mazgāšanas līdzekli vai līdzekli cietu virsmu tīrīšanai, daļēji piepildīt izlietni ar siltu (ne verdošu) ūdeni un pievienot 1–2 tējkarotes (5–10 ml) šķidrā balinātāja, un atstāt to uz dažām stundām vai nakti. Šķīdumam nav jābūt koncentrētam.

Kāda atšķirība starp DuPont™ Corian®, Staron un Meganite materiāliem?

Visi šie materiāli ir augstas kvalitātes akrila bāzes kompozītmateriāli. Tiem ir 10 gadu ražotāja garantija. DuPont™ Corian® ir firmas DuPont™ inovācija, pārējie ir radīti vēlāk, kam DuPont™ Corian® ir bijis kā paraugs. Praksē nosacīti ekstremālos apstākļos, kā ārā, laboratorijās, medicīnas iestādēs, ir iespējams novērot DuPont™ Corian® pārākumu. Mazāk prasīgās vietās, kā virtuves virsmas, vannas istabas virsmas, atšķirība starp materiāliem praktiski nebūs jūtama. Protams, šiem materiāliem ir atšķirīgs krāsu klāsts, katram materiālam ir arī dažādas piegādes un papildaprīkojuma iespējas.

Kurš ir labāks – DuPont™ Corian®, Staron vai Meganite materiāls?

Ja kāds no šiem materiāliem būtu galvas tiesu pārāks, tad “KORTE” piedāvātu tikai šo lielisko materiālu. Tā kā visi šie materiāli ir augstas klases, tad atzīmēsim katra materiāla stiprākās puses. DuPont™ Corian® ir numur viens starp šiem produktiem, tam ir plašākais krāsu klāsts, visvairāk papildiespēju, vislielākā izturība pret agresīvām ķīmiskām vielām. Meganite materiāls ir cenas ziņā pieejamākais no šiem materiāliem, bet tas nenozīmē, ka kādā ziņā tas būtu sliktāks. Meganite tāpat kā DuPont™ Corian® ir ražots no augstas klases akrila un ir pieejams daudz un dažādos toņos un tekstūrās. Staron ir vizuāli pievilcīgākā, atraktīvākā krāsu izvēle un tekstūra ar ekskluzivitātes pieskaņu.

Vai šo materiālu viegli saskrāpēt?

Jā, šo materiālu ir iespējams saskrāpēt – ikviena lieta agri vai vēlu sastapsies ar cietāku materiālu. Atšķirībā no citiem darba virsmu materiāliem, DuPont™ Corian®, Staron un Meganite nelieli skrāpējumi izpulējas paši – ikdienas lietošanā. Tā kā materiāls visā biezumā ir tādā pašā krāsā, laika gaitā tas nemaina toni. Vietās, kur darba virsmai ir iespējama augsta slodze, ieteicams izvēlēties praktiskas, ne pārāk tumšas vai spilgtas krāsas. Sarežģītāku, dziļāku bojājumu gadījumā virsmu ir iespējams pārslīpēt, remontēt uz vietas.

Cik bieži virsmu vajag pārpulēt?

Staron, Meganite un DuPont™ Corian® virsmas ir ļoti pašpietiekamas lietošanā, un regulāra pārpulēšana nav nepieciešama. Pārpulēšana var būt nepieciešama lielāku mehānisku bojājumu gadījumā, kā arī ļoti spilgtu vai tumšu krāsu virsmām. Pārpulēšanu veic uz vietas, tā nav ilga un nerada netīrību.

Vai DuPont™ Corian®, Staron un Meganite virsmas var remontēt?

Praktiski jebkurš bojājums var tikt novērsts un izstrādājuma funkcionalitāte atjaunota. Vairumā gadījumu uz vietas. Gadījumos, kad remontam tiek izmantots jauns materiāls, pastāv iespēja, ka, zinot labojuma vietu, vērīgs cilvēks var manīt darba pēdas, taču tas nekādi neietekmē izstrādājuma funkcionalitāti un izturību.

Kādas ir garantijas?

Visiem mūsu piedāvātajiem materiāliem ražotāji noteikuši 10 gadu materiāla garantiju. Tas nozīmē, ka ražotājs atbild par materiāla īpašību un krāsas nemainīgu kvalitāti ilgu gadu garumā. 10 gadu garantija norāda uz materiāla izcilo kvalitāti un ražotāju pārliecību par savu veikumu. SIA “KORTE” izstrādājumiem ir 36 mēnešu garantija.

Vai DuPont™ Corian®, Staron un Meganite izstrādājumi ir piemēroti sabiedriskām telpām?

Šie materiāli var kļūt par patiesi gudru investīciju publiskā vai komerciālā telpā. Pateicoties tam, ka materiāls ir pašpulējošs, tas saglabā svaigu un patīkamu izskatu gadu desmitiem arī pie milzīgas noslodzes. Tā kopšana neprasa speciālas zināšanas un ir ārkārtīgi viegla. Bojājumus var novērst īsā laikā. Grafiti un citas krāsvielas var nopulēt acumirklī. Izstrādājumus var viegli modificēt – pagarināt, saīsināt, mainīt konfigurāciju. Pasaulē šie materiāli ir ļoti plaši pielietoti, un arī Latvijā var apskatīt mākslīgo akmeni darbībā ļoti daudzās vietās.